Brwinów: będzie boisko dla hokeistów

Region

Przeznaczenie pieniędzy na zwiększenie funkcjonalności boisk budowanych przy Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie uchwaliła rada miejska podczas VII sesji 13 kwietnia.

Dzięki temu, że w ramach programu „Orlik” gmina uzyskała dofinansowanie boiska w Żółwinie, możliwe było przesunięcie pieniędzy zarezerwowanych w budżecie gminy na budowę tego boiska. 333 tys. zł rada miejska przeznaczyła więc na zwiększenie funkcjonalności boiska przy ZS nr 1.

Przy brwinowskiej „jedynce” trwają obecnie prace przy budowie kortu tenisowego i dwóch boisk. Jedno z nich, ze sztuczną trawą, przeznaczone będzie do piłki nożnej, drugie – wielofunkcyjne, otrzymać ma poliuretanową nawierzchnię. Pojawił się jednak pomysł, by zwiększyć funkcjonalności i tak wielofunkcyjnego boiska. Miękką nawierzchnię ma zastąpić asfalt pokryty warstwą akrylu, dzięki czemu będzie można na tym boisku jeździć na wrotkach, a w zimie zrobić lodowisko. O takim rozwiązaniu pomyślano ze względu na popularny w Brwinowie hokej na wrotkach.

Oprócz boiska zostanie też utworzone nowe wejście na teren szkoły od strony ul. Moczydłowskiego, o które postulowali mieszkańcy osiedla znajdującego się przy ul Sochaczewskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.