Brwinów z dotacją na halę

Brwinów

2 mln zł otrzymała gmina Brwinów na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Obiekt ma być gotowy do końca czerwca 2017 roku.

Budowa obiektu już się rozpoczęła. Cała inwestycja pochłonie ponad 9 mln zł. Hala będzie posiadała boisko z możliwością podziału na trzy części, a także siłownię, szatnie, pomieszczenia dla trenerów, salę masażu oraz widownię na 224 miejsca siedzące. Konieczna jest również przebudowa budynku gimnazjum ze względu na fakt, że został on wybudowany bez toalet. 

Gminie udało się pozyskać dodatkowe fundusze na realizację inwestycji. – Środki pozyskaliśmy z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego. Złożyliśmy wniosek na początku roku, byliśmy najpierw na liście rezerwowej i w ubiegłym tygodniu zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu nam dotacji. Otrzymaliśmy 2 mln zł, z czego 130 tys. zł dostaniemy w tym roku, 570 tys. zł w 2016 roku i 1,3 mln zł w 2017 roku – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Brwinowski magistrat stara się o kolejne dofinansowanie. – Hala ma powstać w technologii pasywnej, czyli z wykorzystaniem różnych źródeł ciepła i w tym przypadku mamy duże szanse, żeby dostać prawie 2 mln zł z programu Lemur (Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej-red.). Działa to tak, że dofinansowanie dostaje się po zakończeniu budowy. Wtedy wiadomo, czy obiekt spełnia wszystkie wymagania. Budynek jest zaprojektowany w dobrej klasie. Myślę, że uda się go wybudować bez żadnych problemów – mówi burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.