Brwinów z dostępem do… morza

Brwinów

Oczywiście nie dosłownie, ale jednak. Jest ogromna szansa na Promenadę Brwinowską w Mrzeżynie. Chodzi o główne dojście z tej miejscowości na nadmorską plażę.

– Od wielu lat gmina Brwinów współpracuje partnersko z gminą Trzebiatów (w jej skład wchodzi Mrzeżyno). Trzebiatów przygotowując się do złożenia wniosku o dofinansowanie unijne zapytał nas, czy nie wsparlibyśmy ich finansowo, chcą bowiem wybudować promenadą nadmorską łączącą trzy zejścia na plażę. Główne zejście nosiłoby nazwę Promenady Brwinowskiej. Chodzi o miejsce w miejscowości Mrzeżyno, najczęściej wykorzystywane turystów – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Co na tej Promenadzie Brwinowskiej miałoby się znaleźć? Kosiński: – Jest propozycja, aby tam znalazły się elementy związane z Brwinowem, mała architektura, np. ławeczki z herbem naszego miasta. Ale chcielibyśmy wzdłuż tej promenady jak i nadmorskiej usytuować tablice informacyjno-promocyjne gminy Brwinów. A mamy się przecież czym pochwalić. Chcemy też promować nasze tereny inwestycyjne. Liczymy, że hasło „Brwinów – jedyna gmina na Mazowszu z dostępem do morza” się sprawdzi, wykorzystana zostanie również w mediach. „Rozpychamy” się promocyjnie.

Ile wynosi w tym zakresie dotacja Brwinowa dla Trzebiatowa? – Cały projekt trzebiatowski kosztuje ok. 2 mln zł, nasz wkład to 30 tys. zł w tym roku i 70 tys. zł w przyszłym – odpowiada burmistrz Kosiński. – Ale dla Brwinowa jest to promocja obliczona na kilkadziesiąt lat. Finansowo ona wróci – dodaje.

Jakie konkretne korzyści z tego odniesie mieszkaniec Brwinowa? – Gmina Trzebiatów deklaruje wejście w Brwinowską Kartę Mieszkańca. Chce ją rozpropagować tak, aby była u nich honorowana. Chodzi np. o zniżki w ośrodkach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.