Brwinów walczy o duże dofinansowanie

Region

Burmistrzowie Brwinowa, Błonia i Ożarowa Mazowieckiego zawarli umowę partnerską. Dotyczy ona realizacji wspólnego projektu, który mógłby zostać sfinansowany w ramach funduszy pochodzących z Unii Europejskiej.

Unijna inicjatywa stwarza możliwości uzyskania dofinansowania dla miast powyżej 50 tys. mieszkańców lub miasta i gminy miejsko-wiejskie, które łącząc się w partnerstwa mają łącznie również 50 tys. mieszkańców. W celu otrzymania funduszy trzy gminy: Brwinów, Ożarów Mazowiecki i Błonie utworzyły projekt pod nazwą „Kierunek energotransformacja – zastosowanie rozwiązań energooszczędnych w budynkach użyteczności publicznej”.

Ale o co w tym wszystkim chodzi? – W ramach projektu planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowa budynku użyteczności publicznej w Brwinowie. Budynek wielofunkcyjny, który służyłby m.in. jako siedziba Urzędu Gminy Brwinów, ma powstać w technologii budownictwa pasywnego. Pozwoli to na znaczne oszczędności energii. Projekt zakłada wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań i zastosowanie wysokich standardów energetycznych. Gmina Błonie również planuje budowę wielofunkcyjnego centrum usług administracyjnych. Ożarów Mazowiecki stawia na adaptację już istniejącego budynku – czytamy na oficjalnej stronie gminy Brwinów.

Celem unijnej inicjatywy, Urban Innovative Action jest wspieranie innowacyjnych działań realizowanych na obszarach miejskich. Każdy projekt może pozyskać dofinansowanie w wysokości do 5 mln euro (ok. 21 mln zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.