Brwinów w komunikacyjnej gotowości

Brwinów

Przez najbliższe trzy lata za transport zbiorowy na terenie gminy Brwinów będzie odpowiadała firma PKS Grodzisk Mazowiecki. Strony podpisały już umowę, niebawem mieszkańcy będą mogli zapoznać się z nowymi rozkładami jazdy.

Brwinów poszerza ofertę komunikacyjną. Od 1 stycznia 2017 roku mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z nowych połączeń do Błonia i Pruszkowa. Wraz z końcem roku wygasa umowa z dotychczasowym przewoźnikiem, więc gmina ogłosiła przetarg. Do urzędu wpłynęły dwie oferty, o czym informowaliśmy tu. Po przeprowadzeniu analizy wszystkich dokumentów gmina dokonała wyboru. Od nowego roku za komunikację na brwinowskich drogach będzie odpowiadał PKS Grodzisk Mazowiecki. 20 grudnia doszło do podpisania umowy. – Zawarliśmy ją na trzy lata. Jej wartość to nieco ponad 5,5 mln zł. Warto dodać, że podpisaliśmy również umowę z Nadarzynem na dwie linie, które łączą gminy – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. 

Przez trzy lata przewoźnik przejedzie blisko 1,3 mln kilometrów. Brwinowska komunikacja połączyć pięć gminy w trzech powiatach. Mieszkańcy będą mogli korzystać z 10 linii autobusowych.

Kwestią fundamentalną jest dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb podróżujących. – Opracowaliśmy go w taki sposób, aby autobusy kursowały w godzinach, w których mieszkańcy chcą dotrzeć do pracy i z niej wrócić. Ostateczne rozkłady jazdy są już gotowe, niebawem zostaną upublicznione. 30 i 31 grudnia powinny znaleźć się na przystankach autobusowych – podaje brwinowski włodarz.

Warto dodać, że od stycznia w Brwinowie zostanie uruchomiona Karta Mieszkańca. Posiadacze BKM będą mogli korzystać ze zniżek w komunikacji. – Dzieci i uczniowie będą jeździć za darmo, z kolei dorośli zapłacą złotówkę. Podstawowym warunkiem do wydania Karty Mieszkańca jest zamieszkanie na terenie gminy Brwinów i rozliczanie podatku – zaznacza Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.