Brwinów przygotowuje kartę mieszkańca

Brwinów

Po Grodzisku, Nadarzynie i Pruszkowie również Brwinów przygotowuje się do wprowadzenia karty mieszkańca. System ma wystartować na początku przyszłego roku.

Karty mieszkańca cieszą się coraz większym powodzeniem. System daje mieszkańcom rozmaite profity, głównie są to zniżki i rabaty. Dzięki karcie można zaoszczędzić „parę groszy” m.in. przy zakupie biletów na komunikację miejską czy robiąc zakupy w lokalnych sklepach. Karta działa również w druga stronę – to zachęta do odprowadzania podatków w miejscu zamieszkania. To przekłada się na wpływy do miejskich oraz gminnych budżetów i pozwala na realizowanie ważnych dla mieszkańców inwestycji.

 

Karty mieszkańca działają już w Grodzisku i Nadarzynie. W Pruszkowie system wystartował w połowie czerwca. Do grona tych gmin chce dołączyć również Brwinów. Gminni radni w trakcie czerwcowego posiedzenia rady przyjęli uchwałę o wprowadzeniu Brwinowskiej Karty Mieszkańca. To dopiero początek przygotowań. Cały system ma wystartować 1 stycznia 2017 r.

 

Gmina nie ma jeszcze gotowego regulaminu. Jednak już dziś wiadomo, jakie są jego założenia. BKM otrzymają mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a w swoim zeznaniu podatkowym deklarują, że mieszkają na terenie gminy Brwinów. Kartę otrzymają również członkowie ich rodzin. Chodzi tu o dzieci do 18 roku życia oraz studentów (do 26 roku życia). Podobnie jak w innych miejscowościach karta będzie wydawana wszystkim bez względu na osiągane dochody.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.