Brwinów przygotował się do zimy

Brwinów

Przez ostatnie kilka dni zima coraz bardziej daje o sobie znać. Jak zapewniają włodarze gmina Brwinów jest gotowa na opady śniegu. Wybrano już w przetargu firmę, która będzie odpowiedzialna za odśnieżanie.

Gmina zawarła umowę na zimowe utrzymanie ulic, chodników, parkingów i ścieżek rowerowych. Wybrano ofertę złożoną przez Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z. o.o. z Pruszkowa. Co ciekawe umowa obejmuje nie tylko drogi gminne, ale i powiatowe.

– Rozmowy z powiatem pruszkowskim dotyczące przejęcia przez gminę Brwinów odśnieżania dróg powiatowych znajdujących się na jej terenie zakończyły się sukcesem. Na takie rozwiązanie wyrazili zgodę radni na sesji Rady Miejskiej 31 sierpnia br. W zamian za przejęcie części obowiązków gmina Brwinów otrzyma od powiatu łącznie 185 400 zł – napisano na stronie internetowej Brwinowa.

Warto pamiętać
Za odśnieżanie chodnika przyległego do posesji odpowiada właściciel domu jednorodzinnego i zarządca nieruchomości.

Odśnieżanie autostrady A2 leży w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, natomiast za utrzymanie dróg wojewódzkich odpowiedzialny jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W Brwinowie można wymienić następujące drogi wojewódzkie:
701 Józefów – Ożarów Mazowiecki przez Domaniew i Domaniewek
719 Grodzisk Mazowiecki – Warszawa (obwodnica, ul. Warszawska w Kaniach i Otrębusach)
720 Błonie – Nadarzyn – droga biegnąca przez Czubin, Biskupice, Brwinów (ul. Biskupicka i Pszczelińska) oraz Otrębusy (ul. Natalińska).

Wykaz dróg gminnych w Brwinowie znajdziecie tutaj.
Wykazd dróg powiatowych znajduje się tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.