Brwinów prezentuje budżet na 2018 r.

Brwinów

Gmina Brwinów jest kolejnym samorządem, który ma już projekt budżetu na przyszły rok. Jeśli chcecie wiedzieć jakie zadania inwestycyjne będą realizowane na terenie gminy to sprawdźcie nasz artykuł.

Zgodnie z przepisami gminy powinny mieć uchwalony budżet przed rozpoczęciem roku budżetowego. Dlatego okoliczne gminy i powiaty projekty planów finansowych na kolejny rok przygotowują wcześniej. Dokumenty nie są wiążące do momentu zatwierdzenia ich przez gminnych lub miejskich radnych.

Gmina Brwinów jest kolejnym samorządem w naszym regionie, która opublikowała plan finansowy na przyszły rok. Jakie zapisy się w nim znajdują? Szacowane na przyszły rok dochody gminy mają osiągnąć poziom 140 mln zł,wydatki gminy będą o 5 mln zł większe co oznacza, że w gminnej kasie pojawi się deficyt. Zostanie on uzupełniony wolnymi środkami oraz kredytem bankowym.

Dla mieszkańców najciekawszą częścią planu finansowego jest załącznik z zadaniami inwestycyjnym. To właśnie tam znajduje się lista przedsięwzięć do realizacji w danym roku. Jak wspominany załącznik prezentuje się w Brwinowie? Całkiem zachęcająco. Na inwestycje gmina wyda ponad 35, 5 mln zł.

Wśród planowanych inwestycji na przyszły rok znalazły się takie pozycje jak: budowa przedszkola w Żółwinie (2,6 mln zł), przebudowa ul. Granicznej w Brwinowie (1,2 mln zł), budowa drogi w Parku Miejskim (1,2 mln zł), rewaloryzacja Pałacu w Brwinowie (4,3 mln zł), budowa drogi dojazdowej do kompleksu Mazowsza w Otrębusach (2,2 mln zł), Przebudowa ul. Wolności w Parzniewie (1,5 mln zł).

Wśród nieco mniej kosztownych zadań znalazły się: zakup wiat przystankowych(10 tys. zł), budowa sieci monitoringu miasta (150 tys. zł), modernizacja orlika w Żółwinie (220 tys. zł), budowa toru dla rowerów BMX (250 tys. zł).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.