Brwinów modernizuje straż

Brwinów

Rola straży pożarnej jest nieoceniona. Na temat bohaterstwa strażaków tworzone są liczne peany. Gmina Brwinów chce zapewnić ratownikom jak najlepsze warunki pracy.

W tym roku brwinowski magistrat rozbudował siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach. Tamtejsi strażacy mają w dyspozycji trzy samochody, jednak jeden z nich musiał być garażowany na posesji jednego z ratowników. Gmina rozbudowała strażnicę. Pojawił się nowy garaż, wymieniono dach, zagospodarowano teren i przeprowadzono niezbędne remonty.

Gmina ma już kolejne plany. Na celownik została wzięta OSP Żółwin. – Na przyszły rok mamy wpisaną przebudowę garaży w OSP Żółwin. Sytuacja wygląda tak, że stary garaż musi zostać rozebrany, gdyż jest w fatalnym stanie technicznym. Wybudujemy osobne pomieszczenie. Garaż będzie ogromny, pomieści cztery samochody. Znajdą się tam również pomieszczenia socjalne. Z kosztorysu wynika, że cała budowa będzie kosztowała 1,8 mln zł. Liczymy, że po przetargu uda nam się zmieścić w kwocie 1,5 mln zł – opisuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

W grudniu do OSP Moszna trafił nowy wóz, Renault Midlum. Do tej pory korzystali z niego strażacy w Pruszkowie. W ubiegłym roku strażnica przeszła gruntowny remont wnętrza, jednak na tym nie koniec. Burmistrz zapowiada, że wokół terenu OSP Moszna wybudowane zostanie ogrodzenie. – W naszych jednostkach straży pożarnej przez dwadzieścia lat inwestycje były szczątkowe. Zazwyczaj kończyło się na drobnych remontach. Chcemy zapewnić strażakom odpowiednie warunki pracy – wyjaśnia Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.