Brwinów ma gotowy program rewitalizacji. Będzie walka o dotacje

Brwinów

Gmina ta jako czwarta ze wszystkich na Mazowszu jest już wpisana na listę programów rewitalizacji. Tym sposobem brwinowski magistrat może starać się o pozyskiwanie funduszy z zewnątrz. Na co gmina chce uzyskać dofinansowanie?

Okoliczne samorządy pracują nad programami rewitalizacji, podczas gdy Brwinów jest już na liście Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. – Z rewitalizacją jest tak, żeby dostać pieniądze trzeba być na liście wykazu programów rewitalizacji zatwierdzonych przez marszałka województwa mazowieckiego. My przez ponad pół roku od uchwalenia programu staraliśmy się o wpis na taką listę. Oczywiście był uwagi, a my wprowadzaliśmy zmiany. W efekcie cztery razy poprawialiśmy ten program rewitalizacji. Na początku stycznia nawet zrobiliśmy nadzwyczajną sesję, by wprowadzić ostatnie poprawki i uwagi. W efekcie zostaliśmy wpisani na wykaz programów rewitalizacji jako czwarta gmina w województwie mazowieckim .Pierwszy jest Radom, potem Teresin, Ciechanów i Brwinów Zatem mamy już możliwość pozyskiwania pieniędzy – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Ale co to właściwie oznacza dla mieszkańców? Czy są już pomysły na złożenie wniosków na konkretne inwestycje? – W tej chwili ogłoszony jest konkurs na dofinansowanie unijne z działania 6.2, czyli chodzi właśnie o rewitalizację. Warunkiem złożenia aplikacji w tym konkursie jest wpis na listę programów rewitalizacyjnych. My już to mamy. W połowie marca zgłosimy wniosek o rewitalizację centrum Brwinowa. Chcemy uzyskać dofinansowanie rzędu 5 mln złotych, dzięki czemu centrum miasta ulegnie zmianom. Trzymam kciuki, że nam się uda – odpowiada Kosiński.

Ze szczegółowym programem rewitalizacji gminy Brwinów można zapoznać się tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.