Brwinów i Nadarzyn wyróżnione za sport

Region

Obydwie gminy otrzymały wyróżnienie „za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji”.

Każdego roku wydłuża się lista zarówno obiektów jak i imprez sportowych. Te gminy, które w szczególny sposób dbają o kulturę fizyczną mają szansę otrzymać wyróżnienie „Sportowa Gmina”. W tym roku tytułem tym nagrodzono 38 samorządów. Wśród nich znalazły się dwa z powiatu pruszkowskiego: Nadarzyn oraz Brwinów.

Gminy muszą wykazać się zaangażowaniem w budowaniu oferty sportowo-rekreacyjnej dla swoich mieszkańców. Nie oznacza to tylko inwestowania w infrastrukturę sportową, ale także organizację imprez o charakterze lokalnym, powiatowym, regionalnym, a nawet ogólnopolskim. Liczy się całokształt popularyzacji sportu w gminie.

Oprócz wyróżnień dla gmin przyznano też indywidualne. Laureatem tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” został Wojciech Nitecki z Brwinowa. Tego typu wyróżnienie otrzymują osoby, które promują sport i rekreację, zachęcają innych do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz sprawiają, że ich działalność przyczynia się do upowszechnienia kultury fizycznej.

Wojciech Nitecki jest znaną osobą w Brwinowie. Od 2006 r. działa na rzecz Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W sekcji trójboju siłowego i kulturystyki trenuje 15-osobową grupę. Na terenie Brwinowa od wielu lat organizuje zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. Nitecki wielokrotnie brał udział w zawodach siłowych, w 2015 r. na Mistrzostwach Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc zdobył złoto. Medal za zasługi sportowe odebrał z rąk medalistów olimpijskich: Pawła Nastuli i Grzegorza Skrzecza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.