Brwinów gotowy na 2016 r.

Brwinów

W piątek (18 grudnia) brwinowscy radni przyjęli projekt uchwały budżetowej na rok 2016. Brwinów dołączył do grona samorządów, które nowy rok rozpoczną z uchwalonym budżetem.

Plan finansowy Brwinowa na 2016 r. prezentuje się bardzo obiecująco. Szacowane dochody gminy wyniosą niewiele ponad 98 mln zł. Wydatki zaplanowano natomiast na 101 mln zł, z czego 24,5 mln zł zostanie wydanych na zadania inwestycyjne. Deficyt oszacowano na 2,8 mln zł.

Sprawdziliśmy jakie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku na terenie gminy Brwinów. – Najważniejsza inwestycja to budowa hali sportowej w Brwinowie. Do tego mamy kilka zadań inwestycyjnych związanych z przebudową dróg, na które przeznaczyliśmy ok. 10 mln zł. Chcemy też szerszym zakresem wejść na remonty i utwardzenia dróg – zaznaczał w wywiadzie dla Gazety WPR i portalu WPR24.pl Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. Te słowa mają odzwierciedlenie w liczbach w budżecie. W 2016 r. gmina na budowę hali sportowej przeznaczy 2,9 mln zł. To zdecydowanie największa pozycja w brwinowskim budżecie.

Brwinów nie będzie również oszczędzał na drogach. Na dział związany z inwestycjami drogowymi gmina chce przeznaczyć blisko 10 mln zł. O jakich zadaniach tu mowa? Te najdroższe to: przebudowa ul. Konopnickiej i Borkowej w Brwinowie (1,87 mln zł), przebudowa ul. Mickiewicza i Żurawiej w Brwinowie – etap I (1,8 mln zł), przebudowa ul. Lilpopa i Zamkowej w Brwinowie – etap II (1,4 mln zł) czy budowa chodnika wzdłuż ul. Nadarzyńskiej w Żółwienie – etap I od ul Kasztanowej do ul. Słonecznej (890 tys. zł).

Hala sportowa i drogi to nie jedyne inwestycje, które w przyszłym roku będą realizowane w gminie Brwinów. Inne inwestycje zasługujące na uwagę to: sfinansowanie dokumentacji projektowej przejścia pieszo-rowerowego pod torami PKP, budowa garażu w OSP Żółwin, wykonanie projektu rozbudowy Zespołu Szkół w Żółwinie oraz budowa placu zabaw przy ul. Grodziskiej w Brwinowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.