Brwinosław nowym imieniem starego dębu

Brwinów

Mieszkańcy Brwinowa zdecydowali. Najstarsze drzewo rosnące w gminie Brwinów będzie nosiło nazwę – Brwinosław!

Chodzi o dąb rosnący przy ul. Pszczelińskiej 8 w Brwinowie, którego wiek sięga 335 lat. Na uwagę zasługują jego rozmiary – 483 cm w obwodzie! Dotychczas drzewo było bezimienne, postanowiono to zmienić i w maju zorganizowano konkurs na nazwę dla najstarszego drzewa.

Najpierw mieszkańcy zgłaszali swoje pomysły na nazwę. – Wśród propozycji pojawiły się m.in. takie nazwy jak np. Prymas, Semafor, Skamander  oraz imiona męskie: Mieszko, Kuba, Edek, Leon, Florian, Wacław i Arkadiusz. Jury konkursowe wybrało do drugiego etapu trzy propozycje: Brwidąb, Brwinosław oraz Starodziej. Ostateczny wybór należał do internautów, którzy wskazywali swojego faworyta. Oddano łącznie 186 głosów. Z ogromną przewagą wygrał Brwinosław, na którego głosowało 128 osób – napisano na stronie gminy Brwinów.

Nazwę „Brwinosław” wymyślił uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie – Bartosz Kalinowski z Falęcina. Natomiast propozycje „Starodziej” i „Brwidąb” zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, ich autorami są Małgorzata Kosma i Agnieszka Brodniewicz. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (22 czerwca), laureaci otrzymają dyplomy i nagrody.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.