Brudne powietrze…

Region

Wyniki pomiarów jakości powietrza ze środowego poranka nie są optymistyczne. Po raz kolejny normy stężenia pyłu PM2,5 zostały przekroczone.

W ostatnich tygodniach smog stał się wrogiem publicznym numer jeden. Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Wzrasta świadomość dotycząca smogu i skutku jego utrzymywania się. Warto pamiętać, że pył PM2,5 uznawany jest niezwykle groźny i narażenie na jego działanie może skutkować skróceniem średniej długości życia oraz licznymi chorobami.

Środowy poranek nie był optymistyczny. Jakość powietrza w regionie oceniana jest jako „bardzo zła”. O godz. 5.00 pomiar wykonany na stacji w Piastowie wykazał 164,6 µg/m3. Z kolei o 8.00 stężenie pyłu PM2,5 wynosiło 196,3 µg/m3. Norma została przekroczona blisko ośmiokrotnie. Również w Warszawie jakość powietrza jest niezadowalająca. W stolicy stężenie pyłu wynosi blisko 100  µg/m3.

Mieszkańcy regionu po raz kolejny załamują ręce. – Pora umierać – skwitował krótko czytelnik Piotr. – To nie jest mgła tylko gryzący dym lub pył. Jestem załamana tym stanem rzeczy. Trzeba chodzić do pracy i szkoły, ale jak to zrobić, skoro nie da się oddychać – napisała Agnieszka.  

W związku z zaistniałą sytuacją wskazane jest, aby osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci unikały przebywania na wolnym powietrzu. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zaleca korzystanie z komunikacji zbiorowej zamiast samochodu w celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.