Aktualizacja: Brudna kampania wyborcza

Region

Aktualizacja: Wulgarny napis namalowany sprayem w przejściu podziemnym na stacji PKP w Pruszkowie zniknął. Niestety pozostałe napisy jak były, tak są.

Aktualizacja 19.11.2010 godz. 19:59

Jeden z naszych czytelników przesłał nam wiadomość: „Na stacji PKP napis już znikł. Tylko inne już nie”. Reporter WPR24.pl sprawdził i potwierdza: wulgarny napis zniknął. Ale dlaczego tylko ten, który bezpośrednio obraża prezydenta Starzyńskiego? Dlaczego inne akty wandalizmu pozostały nietknięte? Odpowiedź pozostawiamy Wam, drodzy czytelnicy.


Przejście podziemne na stacji PKP w Pruszkowie – godzina 19.30.


Przejście podziemne na stacji PKP w Pruszkowie – godzina 12.30.

Nieznani sprawcy w kilkunastu miejscach na terenie Pruszkowa namalowali sprayem hasła obrażające prezydenta Pruszkowa, Jana Starzyńskiego.

W nocy z czwartku na piątek, w kilku miejscach na terenie Pruszkowa pojawiły się napisy obrażające prezydenta miasta, Jana Starzyńskiego. Wiceprezydent Andrzej Królikowski jest tym faktem oburzony – Przez całe swoje życie nie widziałem tak podłej kampanii wyborczej. To musiała być grupa ludzi, ponieważ napisy pojawiły się w różnych miejscach. Sprawę zgłosiliśmy straży miejskiej i policji – mówi wiceprezydent.

Według wiceprezydenta Królikowskiego wulgaryzmy namalowane zostały w kilkunastu miejscach m.in. na bloku przy al. Niepodległości, na składach PKP i WKD, na budynku ośrodka kultury przy ul. Hubala, na budynku marketu LIDL i w przejściu podziemnym na stacji PKP w Pruszkowie. Nam udało się zrobić zdjęcie napisu w przejściu podziemnym przy stacji PKP. Napisy na bloku przy al. Niepodległości zostały już usunięte.

Sprawą zbulwersowani są także radni Samorządowego Porozumienia Pruszkowskiego. Na jednym z pruszkowskich forów internetowych rozpoczęli dyskusję sugerując sprawców zdarzenia. „Partyjni przeciwnicy obecnego Prezydenta Pruszkowa dewastują mienie publiczne i prywatne należące do mieszkańców miasta. Pomalowane sprejami nowe bloki oraz dworce. Wstyd i hańba. Partie sięgają po niszczenie. Kolejny raz oszukują. Zamiast budować – niszczą prywatną własność…” – napisał radnysebastian, czyli Sebastian Ciesielski z SPP, kandydat do Rady Powiatu Pruszkowskiego.

„W nocy między godziną 2 a 4, „nieznani sprawcy” wymalowali farbą napisy na ścianach budynków w Pruszkowie. W kilkunastu miejscach. Skierowane przeciw SPP. A WPR, ten tak dotychczas czujny organ prasowy PO, milczy jak zaklęty.” – wtórował mu użytkownik olszak.pruszkow.pl, czyli Jarosław Olszak, kolega z ugrupowania.

Włodzimierz Majchrzak, komendant straży miejskiej w Pruszkowie poinformował nas, że w chwili obecnej sprawcy nie są znani, a sprawa prowadzona jest przez policję.

Dorota Nowak, rzecznik pruszkowskiej Policji potwierdza przyjęcie zawiadomienia. – Dzielnicowy potwierdził napisy namalowane w przejściu PKP oraz na garażach przy stacji WKD. Przyjęliśmy zawiadomienie o znieważeniu, obecnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie tej sprawy – dodaje asp. Dorota Nowak. Sprawcy pozostają nieznani. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.