Broniewskiego w nowym przebiegu?

Pruszków

Plany zmiany przebiegu ul. Broniewskiego w Pruszkowie znane są już od kilku lat. Czy zostaną wcielone w życie?

Dziś ul. Broniewskiego jest dość kręta. Ostre zakręty wymuszają na kierowcach zdjęcie nogi z gazu. Jest to jednak droga powiatowa, która wraz z ulicami Warsztatową i Warszawską stanowi dogodny ciąg komunikacyjny między Pruszkowem, Piastowem a warszawskim Ursusem. Ten układ komunikacyjny wzmocni jeszcze wiadukt nad torami kolejowymi, który ma połączyć ul. Warszawską z Grunwaldzką.

Władze Pruszkowa szukają już firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla tej przeprawy. Inwestycje wspólnie sfinansują samorządy Pruszkowa, Piastowa, Powiatu Pruszkowskiego oraz PKP PLK.

Koncepcja budowy wspomnianej przeprawy zakłada budowę ronda po północnej stronie miasta. A to oznacza, że ul. Broniewskiego miałaby zostać włączona w nieco innym miejscu niż wynika to z dzisiejszego układu drogi. Z czego to wynika? Z zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru miasta, który zakłada „wyprostowanie” ul. Broniewskiego.

Za zmianę przebiegu tej drogi odpowiadać będzie pruszkowskie starostwo powiatowe, bowiem to właśnie ta jednostka jest zarządcą ul. Broniewskiego. Czy przygotowania do tej inwestycji już ruszyły? – Musimy poczekać na koniec remontu linii kolejowej 447. Projekt jest robiony i przewiduje rozwiązanie docelowe. Ale musimy odłożyć to zadanie do 2019 r. – zaznacza Mirosław Chmielewski, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.

Warto wspomnieć, że ustanowienie ul. Broniewskiego w nowym przebiegu będzie wymagało wykupu gruntów od prywatnych właścicieli. – Mamy tu mieszkańców, którzy będą musieli zostać wywłaszczeni. Jest to dla nich dramat. Kilka razy już byli u nas. Wiemy w jakiej sytuacji się znajdują i z duszą na ramieniu oczekują naszych decyzji w tej sprawie. Byłoby dobrze podejść do tego w sposób racjonalny i ludzki – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.