Akutalizacja: Brak wody w regionie

Region

Od rana brak wody w Pruszkowie, Piastowie, Regułach, Ursusie - informują czytelnicy WPR24.pl. Prawdopodobną przyczyną jest seria awarii magistrali w Warszawie.

– Od rana nie mam wody w kranie. Mogli chociaż wywiesić jakąś kartkę, to bym nałapała wczoraj kilka butelek. A tak w okolicznych sklepach nie ma już baniaków z wodą – denerwuje się Pani Joanna, mieszkanka bloku przy ul. Tomcia Palucha. Wody nie ma także duża część Osiedla Staszica, Osiedle Parkowe, Centrum, na Żbikowie i Bąkach występuje obniżone ciśnienie.

Awaria wody dotknęła również pozostałe miejscowości w naszym regionie – Piastów, Reguły, Michałowice, a także część stolicy m.in. dzielnicę Ursus.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie informowało wcześniej o możliwości wystąpienia braku wody. Obecnie połączenie telefoniczne z pogotowiem wodociągowo-kanalizacyjnym nie jest możliwe. Milczą również pozostałe telefony wodociągowców.

Prawdopodobną przyczyną braku wody są awarie magistrali w Warszawie. Według informacji TVN Warszawa w stolicy rury popękały aż w 10 miejscach. Część awarii ma być naprawionych do godz. 14.00. Mogło też dojść do awarii magistrali przy Al. Jerozolimskich, która zaopatruje w wodę m.in. miejscowości z powiatów pruszkowskiego i grodziskiego.

Aktualizacja g. 10.54: Po blisko 15 minutowym oczekiwaniu udało nam się połączyć z dyżurnym MPWiK w Warszawie. Aktualnie wodociągowcy próbują naprawić awarię magistrali w Al. Jerozolimskich. Za około 1-1,5 godz. woda powinna znów popłynąć w kranach mieszkańców regionu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.