Brak żaglówek na Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Jakiś czas temu na grodziskich Stawach Walczewskiego pojawił się sprzęt wodny. Zapowiadano, że oprócz rowerków wodnych, łódek i kajaków dostępne będą też żaglówki, choć nie dla każdego, ponieważ aby je wypożyczyć trzeba posiadać tzw. patent. Ale ich nie widać, zatem gdzie są?

Gdy udamy się na Stawy to nie dostrzeżemy żaglówek, mimo, że wcześniej szumnie zapowiadano ich pojawienie się na przebudowanych akwenach. Grodziski magistrat ogłosił przetarg na budowę pomostu do cumowania sprzętu wodnego. Postanowiliśmy dowiedzieć się czy ma to związek z brakiem odpowiedniego miejsca do przetrzymywania żaglówek i, czy po wybudowaniu pomostu na wodzie ujrzymy sprzęt.

Okazuje się, że był to mylny trop. – Pomost do cumowania to docelowe miejsce gdzie będzie stacjonował sprzęt wodny (łódki, rowerki, kajaki – przyp. red.), z wyłączeniem żaglówek. Nie ma ich na Stawach, ponieważ zajmują trochę miejsca, a akwen jest niewielki – mówi Mariusz Smysło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Ale to nie oznacza, że pomysł z żaglówkami upadł. Jak tłumaczy dyrektor OSiR-u są one trudne trudne do opanowania i trzeba posiadać odpowiednie umiejętności, by z nich korzystać. – Żeby  pływać żaglówkami trzeba mieć naprawdę pojęcie. Na takim małym akwenie należy wykazać się dużą umiejętnością sterowania nimi. Na chwilę obecną żaglówki wyłączyłem z wypożyczalni, ale szkoleniami, nauką i innymi tego typu rzeczami będzie zajmował się nasz grodziski klub sportowy „Czysty Wiatr” – wyjaśnia Smysło.

Przetarg, o którym wcześniej wspominaliśmy dotyczy wybudowania drewnianego pomostu o długości 42 m i szerokości 5 m. Powstaną też trapy zejściowe i pomosty pływające. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 80 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.