Brak wody, czyli awaria

Pruszków

Mieszkańcy ul. Granitowej w Pruszkowie byli zaskoczeni, gdy we wtorek rano odkręcili krany. Woda została wyłączona. Dlaczego?

Do naszej redakcji dotarły głosy dotyczące problemów z wodą na ul. Granitowej. – Rano odkręcam kran i nie ma wody. Rodzina poszła do pracy, a co będzie jak wróci? Kiedy włączą wodę? Co się dzieje? – pytał jeden z mieszkańców.

Przyczyną zaistniałych problemów jest awaria, która wymusiła zamknięcie zasuwy. Wodociągowcy przewidują, że prace powinny zostać zakończone w godzinach wieczornych. – W dniu dzisiejszym około godz. 6.00 służby techniczne MPWiK otrzymały zgłoszenie o wypływie wody w ul. Granitowej na wysokości nr 19 w Pruszkowie. Z uwagi na skalę wypływu wody i zalewanie posesji, przybyłe na miejsce pogotowie techniczne awaryjnie zamknęło zasuwy liniowe wodociągu o średnicy 100 mm w celu odcięcia dostawy wody i zminimalizowania strat. Jednocześnie usunięcie awarii zlecono wykonawcy, który obecnie prowadzi prace w miejscu jej wystąpienia. Termin zakończenia naprawy przewidujemy w dniu dzisiejszym w godzinach wieczornych. Spółka zapewniła beczkowóz z wodą pitną, który został podstawiony na ul. Granitowej, na wysokości budynku nr 22 – informuje Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Problemy z wodą występują również na ul. Żbikowskiej. Tam prowadzone są wykopy oraz montaż zastępczego zasilania. Wodociągowcy przygotowują się do wymiany przewodu o długości blisko 600 metrów. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od MPWiK, woda w kranach powinna pojawić się po godz. 18.00. Przy ul. Żbikowskiej 29 i ul. Willowej 7 pojawiły się beczkowozy. 

Mieszkańcy są niepocieszeni, gdyż informacje o problemach z wodą do nich nie dotarły. Wodociągowcy zapewniają, że zrobili wszystko, co mogli. – Zgodnie z obowiązującą procedurą, o planowanym wyłączeniu wody mieszkańcy zostali powiadomieni w dniu wczorajszym tj. 13 czerwca, a stosowny komunikat znajduje się również na stronie internetowej spółki w zakładce wyłączenia planowane –  podaje rzecznik prasowy MPWiK.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.