Brak prądu w Brwinowie. Przedsiębiorcy są zażenowani

Brwinów

Całe centrum Brwinowa o 8.00 zostało pozbawione prądu. Wszystkie punkty usługowe na rynku zostały „uziemione”. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PGE Dystrybucja S.A.

W miniony weekend informowaliśmy o tym, że wiele budynków w centrum Brwinowa zostanie pozbawionych prądu od godz. 16 do 18. Tak też informował brwinowski urząd. Ale PGE w międzyczasie zmieniło godziny planowanych wyłączeń energii, która docelowo miała zostać odcięta już o godz. 8.

Pojawił się problem, ponieważ wielu mieszkańców zapamiętało pierwszą informację. Punkty usługowe „przepisały” swoich klientów na wcześniejsze godziny, jednak prądu zabrakło już od rana. Zwrócił się do nas w tej sprawie jeden z mieszkańców. – Informacje, które podaliście państwo i urząd miasta nie sprawdziły się. PGE odłączyło energie już o 8, co sparaliżowało centrum Brwinowa. Wszyscy umówiliśmy klientów wcześniej, ponieważ prądu miało nie być dopiero od 16. Jestem zaskoczeni. Dlaczego tak postąpiono? Warto o tym napisać… – mówił nam zażenowany właściciel jednego z punktów usługowych. 

Wobec zaistniałej sytuacji postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym PGE Dystrybucja S.A. Okazało się, że od opublikowania pierwszych informacji na temat planowanych wyłączeń prądu, czyli w miniony weekend, w międzyczasie zmieniono godziny. Jednak żeby o tym można było się dowiedzieć trzeba było śledzić stronę PGE. – Prowadzone są prace modernizacyjne we wszystkich stacjach transformatorowych na terenie całej gminy Brwinów, w związku z tym są to roboty prowadzone na dużą skalę i trwają średnio dwie godziny. Jednak zdarza się, że brakuje elektromonterów do brygad, albo są problemy ze sprzętem i są wprowadzane zmiany. Te zmiany też pojawiają się na liście planowych wyłączeń i są oznakowane, w postaci zmian lub odwołań wyłączeń – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, specjalista ds. komunikacji z oddziału Warszawa.

Ile potrwają prace w Brwinowie? – Pracownicy robią dziennie ok. pięć stacji, czasami w wyjątkowych przypadkach może się coś przedłużyć. Przepraszamy, ale są to niezbędne prace modernizacyjne przy stacjach – podkreśla  Katarzyna Burda-Mazurek.

Czy do Waszych lokali wrócił prąd? Czekamy na komentarze pod artykułem i na facebooku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.