Brak oświetlenia na ul. Traktowej. Czy da się to zmienić?

Pruszków

Takie pytanie zadała nam jedna z czytelniczek. Chodzi o ulicę zlokalizowaną w Pruszkowie. Wiele osób porusza się tą drogą aby dojechać do pracy, czyli do jednej z firm. Niestety po zmroku piesi i rowerzyści nie czują się tam bezpiecznie.

Niestety ul. Traktowa w Pruszkowie do „najjaśniejszych” nie należy i oczywiście mamy tutaj na myśli wspomniane w zajawce oświetlenie. – Chciałabym poruszyć temat braku latarni na ul. Traktowej. Po zmroku jest tam bardzo ciemno, a niestety nie wszyscy mają możliwość dojazdu do pracy samochodem. Ja poruszam się na rowerze i czuję się mało bezpiecznie, ponieważ jest tam bardzo ciemno. Zresztą nie tylko ja, wiele osób zmierza do pracy pieszo lub rowerem. Czy jest możliwość poprawienie tego stanu rzeczy, wystarczy kilka opraw latarnianych – pisze czytelniczka w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Z podobnym pytaniem zwróciliśmy się do pruszkowskiego magistratu. Co usłyszeliśmy? – Budowa oświetlenia ulicznego w ul. Traktowej nie jest przewidziana w katalogu inwestycji gminnych na rok 2018. W ostatnich latach gmina przebudowała ul. Przejazdową oraz ul. Błońską. Przebudowa ostatniego odcinka ul. Błońskiej przewidziana jest na lata 2018 – 2019. W kolejnych latach możliwa będzie realizacja przebudowy ul. Traktowej oraz ul. Groblowej wraz z pełną infrastrukturą, w tym oświetleniem ulicznym – wyjaśnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.