Brak chętnych na przebudowę krzyżówki Chełmońskiego i Żyrardowskiej

Grodzisk Maz.

Grodziski magistrat unieważnił kolejny już przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Powód? Brak ofert.

To zła informacja dla kierowców, którzy często pokonują tę kłopotliwą krzyżówkę. A jazda tą trasą nie należy do najbardziej komfortowych. Pas do skrętu w lewo z ul. Żyrardowskiej w ul. Chełmońskiego jest zbyt krótki, co sprawia, że skręcające pojazdy blokują te jadące na wprost. Sytuacji nie ułatwia brak wydzielonych pasów na Chełmońskiego oraz dość ostry łuk.

Zgodnie z przygotowanym już projektem na ul. Chełmońskiego ma powstać pas do skrętu w lewo, sam wlit tej ulicy, podobnie jak Zyrardowskiej zostałby poszerzony. Ale na te zmiany trzeba będzie jeszcze poczekać. Dlaczego? Gordziski magistrat unieważnił przetarg na wykonanie tych prac. Powód jest prozaiczy. Nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby podjąć się zadania. To już druga tego typu sytuacja. Poprzednie podejście do przetargu również zakończyło się fiaskiem i również z tego samego powodu.

Co więc dalej z pomysłem przebudowy tego ważnego skrzyżowania w Grodzisku? Władze miasta nie rezygnują. – Będziemy ogłaszać trzeci przetarg w tej sprawie. Może jak wydłużymy termin, to ktoś się zgłosi. Sytuacja na rynku jest dramatyczna, nie ma firm, które chciałyby budować, miałyby do tego ludzi. Będziemy walczyć – zaznacza Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.