Brak chętnych na miasteczko ruchu drogowego

Milanówek

Milanówek planuje stworzyć miasteczko ruchu drogowego przy Zespole Szkół Gminnych nr 3. Urząd ogłosił przetarg na wykonanie zadania, ale nie otrzymał żadnej oferty. Milanowski magistrat podjął kolejną próbę i czeka na efekty.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest konieczna. Zgodnie z tą zasadą powstają miasteczka ruchu drogowego, które mają stanowić pole doświadczalne dla małoletnich. Dzieci mogą poznać znaki, przygotować się do egzaminu na kartę rowerową czy poznać zasady zachowania na drodze. Dla jednych to zabawa, bo mogą pokonywać kolejne przeszkody. Ale w ten sposób najmłodsi mogą nauczyć się właściwego zachowania w ruchu drogowym.

Milanowski magistrat chce wybudować miasteczko ruchu drogowego na terenie Zespołu Szkół Gminnych nr 3. – Miasteczko wyposażone będzie w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury – czytamy w programie funkcjonalno-użytkowym. 

Ale miasteczko nie musi pełnić jedynie funkcji edukacyjnej, choć ta bez wątpienia jest kluczowa. – Miasteczko ruchu rowerowego umożliwi również doskonalenie techniki jazdy na rowerze w czasie pozaszkolnym np. pod opieką rodziców. W planowanym miasteczku możliwa będzie organizacja wielu imprez propagujących bezpieczeństwo na drodze np. rajdy przedszkolaka, dzień bez samochodu, Dzień Dziecka itp. – czytamy w dokumentacji.

Wszystko zostało zaplanowane, więc w lipcu milanowski magistrat ogłosił przetarg na budowę z projektowaniem miasteczka. Urząd czekał na oferty, jednak w wyznaczonym terminie nie zgłosiła się żadna firma. Żeby nie tracić czasu władze Milanówka ogłosiły kolejne postępowanie. Tym razem oferty można składać do 6 września. 

Miasteczko ruchu drogowego miałoby powstać do 15 grudnia br.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.