Brak biletów. ZTM uspokaja

Region

Pasażerowie korzystający z komunikacji zastępczej zwracają uwagę, że w niektórych autobusach linii ZP nie można kupić biletów. Zarząd Transport Miejskiego stara się uzupełniać braki.

W poniedziałek bilety rozchodzą się niczym świeże bułeczki. – Istnieje możliwość zakupu biletów u kierowców. Od rana z tej możliwości skorzystało bardzo wielu pasażerów i w niektórych autobusach zabrakło biletów. Zapasy są jednak na bieżąco uzupełniane na pętli autobusowej w Pruszkowie – podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Zdaniem pasażerów sprzedaż biletów nie powinna być prowadzona przez kierowców, gdyż wydłuża czas podróży. Dodatkowo zwracają uwagę, że w autobusach jest tłoczno. ZTM jest innego zdania. Przewoźnik dokonał również pierwszej oceny komunikacji zastępczej. – Obserwacje, prowadzone na bieżąco przez ZTM wykazują, że autobusy zasadniczo nie są przepełnione – średnie zapełnienie kształtuje się na poziomie 50-60 proc. Chociaż niektóre pojazdy były dość zatłoczone, to każdy pasażer, oczekujący na przystanku, mógł dostać się do autobusu. W razie nagłej potrzeby istniała również możliwość dodatkowego zasilenia linii wozami rezerwy – podał ZTM.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.