Boisko przy Helenowskiej już gotowe

Pruszków

Mieszkańcy os. Staszica mogą już korzystać z boiska przy ul. Helenowskiej. Przedłużająca się wymiana nawierzchni na tym obiekcie dobiegła końca.

Boisko przy ul. Helenowskiej cieszy się ogromnym powodzeniem. I nie ma się co dziwić, bowiem obiekt znajduje się na terenie największego osiedla w Pruszkowie. Kłopot w tym, że murawa po pewnym czasie się zniszczyła. Użytkownicy obiektu podkreślali, że ciężko się tam gra i o skręcenie kostni nie trudno.

Władze Pruszkowa postanowiły wymienić nawierzchnię obiektu. Jednak już na samym początku pojawiły się problemy. Pierwszy już na etapie przetargu. Złożone oferty okazały się zbyt wysokie. Wykonawcę remontu boiska udało się wybrać dopiero w drugim podejściu.

Prace ruszyły na przełomie października i listopada ubiegłego roku. Miały być gotowe na początku grudnia. Tak się jednak nie stało. – Niestety wykonawca nie wywiązał się ze swoich zobowiązań. Tłumaczył się, że nie ma ludzi do pracy. Twierdził też, że był problem ze znalezieniem podwykonawców, którzy mieli położyć nawierzchnię – wyjaśniał nam w styczniu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Na szczęście prace na boisku przy ul. Helenowskiej udało się zakończyć w ostatnich dniach. Wymieniono podbudowę boiska i nawierzchnię z trawy syntetycznej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.