Boisko gotowe na nowy rok szkolny?

Pruszków

Perypetie związane z budową nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie dobiegają końca. Podobnie jak sama inwestycja.

Nowy gmach pruszkowskiego liceum miał być w pełni gotowy w listopadzie 2017 r. Niestety liczne perypetie na placu budowy sprawiły, że realizacja inwestycji wydłużyła się prawie o rok. Najpierw był niewybuch, później wykonawca musiał poprawiać elewację budynku dydaktycznego, następne konieczne były zmiany przy zabezpieczeniu ściany budynku mieszkalnego „przyklejonego” do hali sportowej. „Wisienką na torcie” okazało się boisko na dachu hali sportowej. 

Tu pojawiły się zgrzyty na linii powiat pruszkowski (inwestor) – wykonawca (firma Przemysłówka). Przedstawiciele powiatu tłumaczyli, że zaprojektowana nawierzchnia boiska przestała być produkowana i konieczne było ogłoszenie osobnego przetargu na ten  element. Firma Przemysłówka podkreślała natomiast, że: Uważamy, że jako inwestor stosują państwo wobec wykonawcy presję ekonomiczną, działając jednocześnie na niekorzyść powiatu pruszkowskiego, generując dodatkowe koszty w postaci odsetek za opóźnienie w płatnościach i przyszłe koszty sądowe.

Ten spór nie zaszkodził jednak firmie Przemysłówka stanąć do przetargu na budowę boiska. Co więcej udało się im wygrać postępowanie (byli jedynym oferentem). Umowa z wykonawcą boiska na dachu hali sportowej została podpisana pod koniec maja. Zgodnie z przetargiem czas na realizację robót to 90 dni. To oznacza, że wykonawcy zostały dosłownie ostatnie dni na dokończenie prac. – Planowane prace już dobiegają końca i trwa procedura odbioru technicznego – informuje Rafał Pszczółkowski ze starostwa powiatowego – Chcemy, żeby uczniowie mogli zacząć korzystać z nowego boiska wraz z początkiem roku szkolnego – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.