Boiska treningowe Znicza otwarte

Region

Dwa boiska piłkarskie, w tym jedno spełniające normy UEFA. Syntetyczna trawa, sztuczne oświetlenie, trybuny – wybudowane niedawno boiska treningowe w kompleksie obiektów Znicza Pruszków zostały oficjalnie otwarte. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali w niedzielę 24 października o godz. 17.00 m.in. dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Engel, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Jerzy Pulikowski, prezydent Pruszkowa Jan Starzyński i szef pruszkowskiej rady miejskiej Henryk Wacławek.

Uroczystość stała się okazją do rozegrania na tym nowoczesnym obiekcie turnieju wewnątrzklubowego, w którym udział wzięły zespoły najmłodszych piłkarzy Znicza. Po ceremonii otwarcia boisk rozegrano także towarzyski mecz pomiędzy drużynami gwiazd warszawskiej piłki nożnej a piłkarzy, trenerów, działaczy i samorządowców z Pruszkowa.
Nowo otwarty obiekt otrzymał także licencję PZPN. Podczas niedzielnej uroczystości wiceprezes MZPN Jerzy Pulikowski wręczył władzom klubu dokument potwierdzający przyznanie licencji.

Boiska Znicza oddano do użytku z opóźnieniem. Termin ukończenia ich budowy przesuwano kilkakrotnie. Kiedy wreszcie we wrześniu były gotowe, okazało się, że większe z nich nie spełnia norm przewidzianych przez UEFA dla boisk znajdujących się w centrach pobytowych na Euro 2012 (o uzyskanie statusu takie centrum Pruszków się stara). Konieczna była jeszcze poprawka, której dokonano pod koniec września, tuż przed ogłoszeniem przez UEFA katalogu centrów pobytowych na Euro 2012. I choć ostatecznie Pruszków do katalogu nie trafił, to jego szanse na bycie centrum pobytowym jeszcze nie zostały przekreślone. Jak zapewniali nas włodarze miasta, Pruszków nadal będzie starał się o to, by gościć jedną z drużyn, które będą grać podczas Mistrzostw Europy w Warszawie. Boiska nie były jednak budowane wyłącznie w związku z Euro 2012. Jak wielokrotnie wcześniej deklarowały władze Pruszkowa, mają służyć przede wszystkim miejscowym piłkarzom i szkoleniu młodzieży.


fot. ASR

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.