Bogate plany, ruszyły prace

Michałowice

Ponad 20 milionów złotych w tegorocznym budżecie na inwestycje zaplanowała gmina Michałowice. Pierwsze prace już ruszyły.

Kluczową inwestycją jest przebudowa ul. Ryżowej w Opaczy-Kolonii. Przede wszystkim jest to kluczowy szlak dla mieszkańców gminy. Przez Ryżową można dostać się do Al. Jerozolimskich, jednak nie zawsze jest to łatwa przeprawa. Dlatego też gmina podjęła się przebudowy drogi. Ryżowa zyska nową nawierzchnię asfaltową z krawężnikami oraz odwodnieniem. Prace będą prowadzone etapami. Obecnie zamknięty jest odcinek drogi od ronda przy ul. Środkowej do torów WKD.

Gmina ruszyła również remontem północnego odcinka ul. Warszawskiej w Granicy. Drogi to najbardziej kosztowny element inwestycji na 2016 rok w gminie Michałowice. Na ten cel urząd przeznaczy ponad 11 mln zł. Na poprawę infrastruktury drogowej mogą liczyć mieszkańcy m.in. ul. Raszyńskiej w Michałowicach, ul. Leśnej w Pęciach Małych, ul. Magnolii i ul. Sasanek w Nowej Wsi czy także ul. Głównej w Komorowie.

Jednak nie tylko drogi są w planach gminy. W Granicy ma rozpocząć się budowa bazy sportowej. Pojawi się boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz kryte korty tenisowe. W planach są także kolejne kilometry ciągów pieszo-rowerowych oraz inwestycje w infrastrukturę wodociągową.

Do końca czerwca ma być gotowa świetlica w Granicy. W fazie projektowej są budynki w Regułach i Suchym Lesie. Na te cele gmina przeznaczyła 1 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.