Bogactwo pomysłów na wykorzystanie świetlicy

Pruszków

Mieszkańcy Malich cieszą się, że ruszyła realizacja projektu „Inkubator świetlicy osiedlowej dla mieszkańców”. W końcu zyskają miejsce, gdzie ciekawie będą mogli spędzić czas. A pomysłów im nie brakuje.

Warto przypomnieć, że świetlica była jednym z pomysłów w ramach budżetu obywatelskiego. Miasto podzielono na siedem obszarów, każdy mógł zgłosić swoje projekty, a następnie poddano je pod głosowanie. Mieszkańcy Tworek i Malich (obszar III) zdecydowali, że chcą powstania „Inkubatora świetlicy osiedlowej”. Od dłuższego czasu było to ich marzenie, które w końcu spełnia się.

Pierwszy krok został wykonany, a teraz trzeba zająć się planowaniem. Co miałaby oferować świetlica w Malichach? Mieszkańcy mają mnóstwo pomysłów, którymi dzielili się podczas spotkania inaugurującego realizację projektu. Wszystko wskazuje na to, że nuda nie znajdzie tam miejsca. Głównym celem jest organizacja zajęć i wydarzeń, która spełniałaby potrzeby mieszkańców.

Wśród propozycji wymieniano m.in. powołanie Malichowskiego Klubu Seniora, zajęcia z gimnastyki dla pań, założenie klubu miłośników gier planszowych i scrabble. Dla tych, którzy chcą poznawać świat i dzielić się swoimi wrażeniami z wojaży powstanie Klub Podróżnika. Miłośnicy filmów chcieliby dyskutować o swoich ulubionych projekcjach, a lubujący się w literaturze – o wyjątkowych dziełach. Plany są bogate, a więc czas przystąpić do ich realizacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.