BO: Projekty dla obszaru VI

Pruszków

Głosowanie na projekty zgłoszone do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego startuje już w najbliższy poniedziałek. Jakie projekty mogą zostać zrealizowane w obszarze nr 6?

Budżet obywatelski to „narzędzie”, które daje mieszkańcom możliwość samodzielnego decydowania o tym jakie inwestycje zostaną zrealizowane tuż obok ich miejsca zamieszkania. W Pruszkowie Budżet Obywatelski jest organizowany już po raz czwarty. Tym razem do rozdysponowania jest aż 1,7 mln zł.

Miasto podzielone zostało na siedem obszarów. Dla każdego pomysły zgłaszane są oddzielnie. Dziś prezentujemy Wam projekty, które pomyślnie przeszły weryfikację i trafią pod głosowanie mieszkańców.

[AKTUALIZACJA: W poniedziałek (12 sierpnia) w drodze losowania ustalono kolejność projektów na karcie głosowania. Projekty prezentujemy zgodnie z wynikami losowania]

1.Naturalna walka z komarami – budki lęgowe dla jerzyków i nietoperzy – obszar VI – szacowany koszt 49 980 zł
2. Smart Plac w Parku Kościuszki – szacowany koszt 20 390 zł
3. Zajęcia z samoobrony – bezpieczeństwo niezależnie od wieku – szacowany koszt 74 500 zł
4. Ochłoda latem – kurtyny wodne – obszar VI – szacowany koszt 17 000 zł
5. Serce bije w Pruszkowie – szacowany koszt 51 360 zł
6. Warsztaty – Stop mowie nienawiści dla uczniów podstawówek – szacowany koszt 4 950 zł
7. Mini plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci w Parku Kościuszki (Sokoła) – szacowany koszt 94 000 zł
8. Lato w Mieście – półkolonie dla dzieci w wieku 6-14 lat (obszar VI) – szacowany koszt 110 000 zł
9. Wakacyjna joga w Parku – szacowany koszt 30 873 zł
10. Łąki kwietne oraz nowe ławki, śmietniki i podajniki torebek na psie odchody – obszar VI – szacowany koszt 120 000 zł
11. Wydanie publikacji „Walka o szkołę – Obywatelska batalia o zachowanie lokalizacji i tradycji LO im. T. Zana w Pruszkowie” – szacowany koszt 30 000 zł
12. „Spektakl plenerowy Hamlet w budowie 3” – szacowany koszt 68 500 zł
13. Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich – szacowany koszt 47 385 zł

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “BO: Projekty dla obszaru VI”

  1. Anonim pisze:

    Co to za bzdura ze sztucznym ratowaniem Zana? Trzeba go połączyć z Kościuchem i zrobić jedną porządną szkołę zamiast dwóch słabych.

    • chwila pisze:

      Bo w mieście jest klika abolwentów tej szkoły (na czele z pewną starszą panią, ktorej nazwiska nie trzeba podawać, bo ją całe miasto zna). Stary budynek, w którym się mieściła się ta szkoła od dekad nie spełniał norm. Przez upór grupki absolwentów motywowanych wyłącznie sentymentami wszelkie próby przeniesienia szkoły w miejsce, gdzie warunki do nauki były lepsze i gdzie mógły się odbywać WF w normalnej sali gimnastycznej przez lata były blokowane. Wybudowanie nowego budynku w tej samej lokalizacji, z przejściem nad ulicą, boiskiem na dachu itd. niepotrzebnie podwyższyło koszty inwestycji.

      Oczywiście, że zamiast dwóch liceów powinno być jedno, ale dobre. Z mniej licznymi klasami (lepszy kontakt nauczyciel-uczeń), dużo zajęć dodatkowych zarówno tych rozwijających zainteresowania, jak i tych pozwalających na „podciągnięcie” się słabszym uczniom. To oznacza inwestycje nie tylko w pracownie i sprzęt, ale i w ludzi, czyli w nauczycieli. Obecnie w obydwu tych szkołach jest dosłownie garstka naprawdę dobrych nauczycieli, reszta udaje, że uczy, a uczniowie udają, że się uczą. Jak ktoś jest ambitny, to sam się doucza na korepetycjach. No, chyba, że ma szczęście trafić na nauczyciela akurat z tej grupki, która potrafi nauczyć, a nie tylko wymagać.

      Ubieganie się o pieniądze z budżetu miasta na wydanie wymienionej w artykule publikacji uważam za (eufemistycznie rzecz ujmując) nietrafione. Czy Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i przyjaciół LO im. T. Zana nie jest w stanie uzbierać wśród swych licznych członków potrzebnej kwoty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły