Bliżej modernizacji targowiska na Pańskiej

Pruszków

Ważny krok do rozpoczęcia remontu pruszkowskiego targowiska przy ul. Pańskiej. Władze miasta podpisały umowę z wykonawcą, który przygotuje projekt i przeprowadzi prace.

To długo zapowiadana przez magistrat i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. – Targowisko Miejskie przy ulicy Pańskiej w Pruszkowie będzie modernizowane. Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński 15 maja podpisał umowę, której przedmiotem jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja na jej podstawie robót dotyczących przebudowy targowiska – poinformował pruszkowski urząd miasta.

Co zmieni się na Pańskiej? Zakres prac przewiduje wymianę nawierzchni, rozbiórkę wszystkich elementów zagospodarowania terenu, wymianę ogrodzenia i bram wjazdowych, wykonanie trawników i posadzenie krzewów, budowę stalowych zadaszeń, ocieplenie budynku toalet, przebudowę i ocieplenie budynku administracji, wykonanie toalety dla osób niepełnosprawnych w budynku administracji, wykonanie kanalizacji i oświetlenie terenu. Do tego montaż nagłośnienia, instalacja koszy na śmieci, stojaków rowerowych i tablic informacyjnych.

Całość ma być gotowa do końca sierpnia przyszłego roku. Projekt i niezbędne pozwolenia pojawią się najpóźniej do 30 listopada tego roku. Koszt przebudowy to ponad 1 mln 800 tys zł. Prawie połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.