Blisko 3 mln zł na tereny zielone

Nadarzyn

Place zabaw, altany, ciągi piesze, ławki – takie zmiany szykują się na terenie nadarzyńskiego Pastewnika i w Walendowie. Gmina podpisała umowę na dotację w kwocie ponad 2,8 mln zł na rozwój terenów zielonych.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na realizację planów. – Zakres prac obejmuje tzw. Pastewnik w Nadarzynie i również nowo pozyskane tereny od Agencji Nieruchomości Rolnych przy ul. Brzozowej w Walendowie. W sumie jest to kilkanaście hektarów. Dotacja w wysokości 2 mln 880 tys. zł pozwoli urządzić zaplecze rekreacyjno-sportowe, jak i zielone dodatkowe płuca dla Nadarzyna – tłumaczy Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn.

Projekty prezentują się niezwykle interesująco. Zbiornik wodny Pastewnik przejdzie regulację linii brzegowej i zyska nową roślinność wodną. Pojawią się tam również siłownia zewnętrzna oraz ścieżka edukacyjna. Z kolei w Walendowie planowana jest budowa boiska trawiastego. Na obu terenach zostanie zagospodarowany teren rekreacyjny, gdzie będzie można korzystać m.in. z placów zabaw i altan. Nie zabraknie również roślinności dekoracyjnej.

Wartość całego projektu to ponad 3,6 mln zł.  – Chcemy zrealizować całą umowę do końca przyszłego roku. W tym roku chcemy ogłosić jeszcze przetarg i zacząć powoli realizować te zadania – podaje Katarzyna Dombska, kierownik referatu ds. funduszy zewnętrznych gminy Nadarzyn.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.