Blisko 28 mln zł na inwestycje w Nadarzynie

Nadarzyn

Sprawdziliśmy jak prezentuje się budżet Nadarzyna na przyszły rok. Gmina na inwestycje chce wydać prawie 28 mln zł.

Na początek kilka danych o finansach gminy. Przychody na 2019 r. oszacowano na kwotę niewiele ponad 132 mln zł. Wydatki zaplanowano na prawie 126,5 mln zł. Nadwyżka w budżecie Nadarzyna wyniesie blisko 5,6 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę kredytów i pożyczek oraz wykup obligacji.

Sprawdziliśmy jakie inwestycje chcą w przyszłym roku zrealizować władze Nadarzyna. Łącznie inwestycje gmina wyda blisko 28 mln zł. Lwią część tej kwoty, bo aż 17,7 mln zł pochłoną zadania z działu „Transport i łączność”. Aż 8,6 mln zł będzie kosztować budowa sieci róg rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. 5,7 mln zł pochłonie budowa parkingu Parkuj i Jedź. Przebudowa ul. Głównej w Ruścu ma kosztować 2 mln zł.

Co jeszcze znalazło się w budżecie Nadarzyna? Władze gminy chcą przeznaczyć 150 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej nowego kompleksu ośrodka zdrowia w Nadarzynie. Na rozwój niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej w Starej Wsi i Strzeniówce gmina wyda 639 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.