Blisko 2000 podpisów pod wnioskiem o referendum

Pruszków

Referendum w Pruszkowie dotyczące powiększenia miasta stołecznego Warszawa staje się coraz bardziej realne. Pod wnioskiem o organizację referendum zebrano już blisko połowę wymaganych podpisów.

Pruszków wzorem Legionowa chce przeprowadzić referendum w sprawie pomysłu powiększenia Warszawy o dodatkowe gminy. Grupa inicjatywna 5 kwietnia złożyła wszystkie wymagane dokumenty i rozpoczęła zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzeniem referendum. Ile podpisów już udało się zebrać? – Mamy już około 2000 podpisów pod wnioskiem. Musimy uzbierać wymagane 4500 podpisów, ale my chcemy zebrać ich więcej, ponieważ w trakcie weryfikacji może się okazać, że część jest źle wypełniona – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Na zebranie podpisów mamy 60 dni, ale my chcemy mieć pełne listy już po świętach wielkanocnych – zaznacza.

Gdzie można szukać formularzy? Na terenie miasta podpis zbierają ankieterzy, ale to nie wszystko. – Formularze można pobrać z biura rady miejskiej, wkrótce będą one dostępne także na stronie internetowej urzędu, można napisać też do mnie za pośrednictwem Facebooka podając adres mailowy i wtedy taki formularz prześlę – dodaje wiceprezydent Kurzela.

Referendum w Pruszkowie miałoby się odbyć na początku czerwca. – Używamy tych samych pytań co w Legionowie. Liczymy na to, że uda nam się przeprowadzić referendum 4 czerwca, ale wszystko zależy od procedur a te są czasochłonne – zaznacza wiceprezydent.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.