Blisko 1,5 mln na rewitalizację Parku Miejskiego

Brwinów

Gmina Brwinów szykuje się do kolejnego etapu rewitalizacji Parku Miejskiego. Magistrat wybrał wykonawcę, który za realizację zadania zainkasuje ponad 1,4 mln zł.

Można powiedzieć, że Park Miejski jest oczkiem w głowie władz Brwinowa. I nie ma się, co dziwić, gdyż teren jest niezwykle urokliwy. Jednak upływający czas dał o sobie znać i w końcu brwinowski magistrat musiał zająć się parkiem. 

Pierwsze kroki podjęto kilka lat temu. W 2012 roku odrestaurowano furty i wejście do zieleńca. Kolejne prace przeprowadzono rok później. Rewitalizacja parku objęła remont ciągu pieszego, budowę nowego chodnika i oświetlenia. Zamontowano również dziewięć kamer, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Do dyspozycji mieszkańców oddano także ławki. Całkowity koszt wykonanych prac to blisko 1,2 mln zł.

Ale to nie koniec. Park ma zachwycać swoim blaskiem, ale także przyciągać i zachęcać mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. W lipcu brwinowski magistrat ogłosił przetarg na III etap rewitalizacji. Zgodnie z dokumentacją teren zostanie wzbogacony o plac zabaw dla dzieci starszych z małym parkiem linowym, trampoliną i huśtawkami. ​Najmłodsi będą mogli bawić się w komfortowych warunkach, gdyż nawierzchnia zostanie wykonana z piasku płukanego. Dorośli będą mogli korzystać z siłowni plenerowej. Do dyspozycji aktywnych zostaną oddane m.in. drabinka i podciąg na pylonie, orbitrek i biegacz, twister, wahadło czy też prasa nożna. Nie zabraknie elementów dekoracyjnych w postaci zdroju ulicznego i malej fontanny. Z pewnością ciekawym rozwiązaniem będzie szachownica plenerowa, która zostanie wykonana z płyt kamiennych granitowych w kolorze czerwonym i szarym.

Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę zadania. Firma Garden Designers powinna zrealizować zamówienie do końca listopada br. Koszt rewitalizacji to ponad 1,4 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.