Biorą się za parking

Grodzisk Maz.

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców. W tym roku włodarze planują zwiększenie miejsce parkingowych w sąsiedztwie placówki.

Problem braku miejsc parkingowych dotyczy wielu miast. Na drogach pojawia się coraz więcej samochodów, jednak kierowcy bezradnie rozkładają ręce, kiedy muszą zaparkować. Często znalezienie miejsca graniczy z cudem.

W Grodzisku planują rozwiązać ten problem. Kierowcy już zacierają ręce i zastanawiają się, kiedy pojawi się nowy parking. – W naszych planach jest stworzenie parkingu miejskiego przy Centrum Kultury. Obecnie znajduje się tam lodowisko, które z czasem zostanie przeniesione na ul. Sportową. Wybudujemy 80 miejsc parkingowych. Wjazd przewidziany jest od ul. Kościuszki – zdradza nam Jacek Grabowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Tyle plany, a jak wygląda rzeczywistość? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych prac? – Parking planujemy wybudować w tym roku. Zgodnie z naszymi założeniami prace rozpoczną się w kwietniu, a ich zakończenie przewidzieliśmy na czerwiec. Koszt całej inwestycji został określony na 900 tys. zł – mówi Grabowski.

To nie koniec planów gminy. Włodarze gminy chcą podjąć kolejny krok w celu rozwiązania parkingowych problemów miasta. W Grodzisku Mazowieckim ma powstać również wielopoziomowy parking, który zlokalizowany będzie przy ul. Żydowskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.