Biorą się za Dąbrowskiego

Piastów

Przebudowa ul. Dąbrowskiego w Piastowie zbliża się wielkimi krokami. Miasto szuka firmy, która podejmie się realizacji zadania. Remont ul. Dąbrowskiego ma potrwać do końca sierpnia br.

O stanie dróg w Piastowie powiedziano już wiele. Niektórzy kręcą głowami, gdy widzą dziury i łaty. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o remonty kolejnych ulic, w tym także Dąbrowskiego. Piastowski magistrat przygotowuje się do kolejnych inwestycji krok po kroku. Przeszkodą jest ograniczony budżet.

W ubiegłym roku piastowski urząd rozpoczął przygotowywanie gruntu pod modernizację kilku dróg. Miasto przystąpiło do tworzenia dokumentacji projektowej. Niezbędne materiały zostały opracowane także w przypadku ul. Dąbrowskiego. Jej przebudowa została również wpisana do budżetu na 2016 roku.

Mieszkańcy wypatrują, kiedy na Dąbrowskiego zostanie wbita pierwsza łopata. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to być może nastąpi to już w kwietniu. Piastowski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie przebudowy ul. Dąbrowskiego, od ul. Ogińskiego do ul. Piłsudskiego, wraz z budową odwodnienia. Miasto czeka na oferty do 12 kwietnia. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do 31 sierpnia br.

Na Dąbrowskiego pojawi się nowa nawierzchnia, która zostanie wykonana z kostki betonowej. Mieszkańcy czekają również na chodniki. W planach są także progi zwalniające, montaż słupków z przymocowaniem znaków drogowych, sadzenie drzew, a także humusowanie poboczy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.