Biletowy zawrót głowy

Pruszków

Pruszkowska Karta Mieszkańca jest gwarantem ulg na przejazdy autobusami linii miejskich. Jak będzie wyglądać to w praktyce? Mieszkańcy czują się zagubieni i mają szereg wątpliwości.

Problem pojawia się w przypadku osób korzystających z warszawskiej karty miejskiej. Niektórzy nie ukrywają zakłopotania. – Czy po wprowadzeniu Pruszkowskiej Karty Mieszkańca posiadacze Warszawskiej Karty Miejskiej ważnej na 1 i 2 strefę będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie? Drugie, ważniejsze pytanie, czy owe osoby będą musiały podczas kontroli biletów okazywać jednocześnie WKM oraz Pruszkowską Kartę Mieszkańca?  Do tej pory wystarczyło okazać Warszawska Kartę Miejską a jak będzie po zmianach? – pyta czytelnik Grzegorz w mailu skierowanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Nie da się ukryć, że zmiany zawsze wiążą się z zamieszaniem, jednak wszystko da się poukładać. Podobnie jest w tym przypadku. Korzystający z usług komunikacji muszą mieć przy sobie dwie karty. – Pruszkowska Karty Mieszkańca jest uprawnieniem do korzystania ze zniżek w komunikacji miejskiej. Z kolei warszawska karta miejska traktowana jest jako ulga w przejazdach. Chodzi o bilety długookresowe, czyli 30-, 90-dniowe, roczne czy seniora. W przypadku posiadania PKM i WKM przejazd jest darmowy – wyjaśnia Agnieszka Miros z Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Jakie ceny będą obowiązywały osoby posiadające PKM, jednak nie korzystające z warszawskiej karty miejskiej? – Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańca za bilet jednogodzinny zapłacą tylko 1 zł, a za miesięczny 50 zł – mówi Miros.

Warto wspomnieć o osobach, które będą mogły korzystać z darmowych przejazdów. W tym gronie są m.in. dzieci od 4 do 7 lat, osoby powyżej 70 roku życia, honorowi dawcy krwi czy też dzieci niepełnosprawne wraz z opiekunami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.