Biletomaty psują się na potęgę. Co na to WKD?

Region

To obecnie chyba największa zmora pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Nie wydają biletów, drukują puste blankiety. I tak już od dobrych kilkunastu tygodni. Mowa oczywiście o biletomatach. Z pytaniem co się dzieje, zwróciliśmy się bezpośrednio do WKD.

Powiedzieć, że są awaryjne i często się psują to mało. Wadliwie działające, lub w niedziałające biletomaty na linii „wukadki” doczekały się nawet specjalnego taga w mediach społecznościowych i na stronach pasjonatów kolei i WKD. Internauci jako #biletnietomat oznaczają te maszyny, które połykają pieniądze a nie wydają blankietów lub zamiast biletu wydają puste karteczki. A takich przypadków od co najmniej kilku tygodni jest całe mnóstwo.

Co się dzieje i czy sytuacja ma szansę się poprawić? O to zapytaliśmy przewoźnika bezpośrednio. – Automaty biletowe w obecnym kształcie funkcjonują od 2012 roku. W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie awariami biletomatów zobowiązaliśmy operatora biletomatów do zmiany oprogramowania urządzeń i wyeliminowania usterek – zapewnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Jak dodaje „zmiany w oprogramowaniu nie będą miały wpływu na zapewnienie ciągłości oferty dla podróżnych w zakresie zakupu biletów w automatach”.

Do tematu działania biletomatów będziemy oczywiście wracać. Dajcie nam znać, czy zauważyliście jakąkolwiek poprawę. Piszcie przez Facebooka i za pośrednictwem skrzynki kontakt@wpr24.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.