Bilet metropolitalny już wkrótce

Pruszków

Dość niespodziewana decyzja o wcześniejszym niż planowano powrocie pociągów do Pruszkowa prowokuje kolejne pytanie. Kiedy mieszkańcy skorzystają z biletu metropolitalnego?

Od poniedziałku, 24 września, pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej powróciły na remontowany szlak 447. Także do Pruszkowa, choć miało to nastąpić dopiero za miesiąc. Pasażerowie dopytują więc kiedy i na jakich warunkach będą mogli skorzystać z oferty biletu metropolitalnego.

Władze miasta już jakiś czas temu zapowiedziały, że do tego programu ZTM dołączą, ale dopiero po przywróceniu ruchu kolejowego na linii podmiejskiej i uruchomieniu stacji w Pruszkowie. Oba warunki zostały spełnione. Kiedy więc bilet metropolitalny dla Pruszkowa? – Prowadzimy rozmowy z ZTM. Mam nadzieję, że z tej oferty mieszkańcy Pruszkowa skorzystają od 1 października – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Do przejazdów w ramach biletu metropolitalnego dopłacają samorządy. Pruszkowski zdecydował się skorzystać z drugiego z trzech możliwych progów tego dofinansowania. Posiadacze Pruszkowskiej Karty Mieszkańća za bilet 30-dniowy w 1 i 2 strefie zapłacą 150 zł, za 30-dniowy w drugiej strefie 82 zł, za 90-dniowy w 1 i 2 strefie 390 zł, za 90-dniowy w 2 strefie 237 zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.