Bilans weekendu: 400 wypadków, 33 ofiary śmiertelne

Region

W długi weekend na polskich drogach doszło do 400 wypadków, w których zginęły 33 osoby, a 487 zostało rannych. Tak wyglądają statystyki w skali całego kraju. A jak było na regionalnych drogach?

Bezpiecznie, choć mogło być lepiej. Na drogach powiatu pruszkowskiego odnotowano kilkanaście kolizji. Policjantów cieszy mała liczba nietrzeźwych kierowców. –  Odnotowaliśmy 17 kolizji oraz 2 wypadki, w których ranne zostały dwie osoby. Zatrzymaliśmy tylko trzech nietrzeźwych kierujących. Na drogach mogło być lepiej, ale ogólnie weekend był bezpieczny. Cieszy, że kierowcy uwzględnili nasze apele dotyczące nie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. Widzimy coraz większą świadomość podróżujących –  podsumowuje weekend na drogach asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci pojawili się na drogach w piątek, 29 kwietnia, i czuwali nad bezpieczeństwem do późnego wieczora 2 maja. – W tym czasie dokonaliśmy 575 badań trzeźwości. Wielu kierowców zgłaszało się na lokalne komendy i badało stan trzeźwości. Podkreślamy, że zawsze warto skorzystać z takiej możliwości, jeśli nie mamy pewności, czy możemy wsiąść za kierownicę – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

Z kolei w powiecie grodziskim nie doszło do żadnego wypadku. Funkcjonariusze odnotowali osiem kolizji, jednak obyło się bez osób rannych. Policjanci wystawili 110 mandatów i przeprowadzili 514 kontroli trzeźwości. Zwraca uwagę fakt, że częściej „na podwójnym gazie” poruszali się… rowerzyści. – Zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierowców oraz sześciu rowerzystów – podaje asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Przez cały długi weekend doszło do 400 wypadków, czyli o 18 mniej niż w ubiegłym roku. O osiem spadła liczba zabitych. Podczas weekendu na drogach zginęły 33 osoby. Zatrzymano 2029 nietrzeźwych kierowców, czyli o 212 więcej niż rok temu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.