Bił, przyduszał, wyzywał…

Grodzisk Maz.

Od pewnego czasu 24-letni Karol S. znęcał się nad partnerką. Gdy kolejny raz doszło do niebezpiecznej dla jej zdrowia sytuacji, kobieta uciekła do sąsiadów i na pomoc wezwała grodziskich policjantów.

– Awantury, wyzwiska, groźby pozbawienia życia oraz bicie pięściami i przyduszanie to sytuacje, o których poinformowała grodziskich policjantów pokrzywdzona kobieta po interwencji w jej domu. Jako sprawcę takich zachowań wskazała swojego konkubenta – przedstawia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Policjanci, którzy wyruszyli na interwencję dowiedzieli się od poszkodowanej kobiety, że od około roku mężczyzna bije ją po całym ciele, znieważa ją i grozi pozbawieniem życia. Zgłaszająca mówiła, że boi się kolejnych awantur, ponownego przyduszania oraz wykręcania jej rąk…

Mundurowi weszli do mieszkania i zatrzymali 24-latka. – Zebrane przez dochodzeniowców materiały potwierdziły stosowanie przez zatrzymanego przemocy fizycznej i psychicznej wobec konkubiny. Karol S. usłyszał zarzut znęcania się nad nią. Prokurator pozytywnie rozpatrzył wniosek policjantów i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dozoru, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania – wyjaśnia asp. sztab. Zych.

Popełnione przez Karola S. przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.