Biegną aby uświadomić o PWS

Region

27 maja obchodzony jest światowy dzień świadomości o Zespole Pradera-Willego, chorobie tzw. wiecznie głodnych. Z tej okazji osoby z całej Polski połączą się aby pobiec we wspólnej sprawie. Pruszkowskie „Mamy Biegamy” dołączą do tej akcji.

Udział w tym wydarzeniu mogą wziąć wszystkie grupy biegowe i każdy amator biegania. Wiele osób nadal nie wie czym jest Zespół Pradera-Willego (PWS). To bardzo rzadka choroba genetyczna, osoby naznaczone nią przeżywają horror, bowiem nie mogą najeść się do syta.

– Brak uczucia sytości, wieczny głód, bez względu na ilość przyjętego pokarmu, ciągłe poszukiwanie pokarmu i myśli skupiające się wokół jedzenia to codzienny koszmar ludzi chorych na PWS – mówi Marta Moszczyńska z pruszkowskiej grupy „Mamy Biegamy”.

Aby uświadomić społeczeństwo o istnieniu takiej choroby 27 maja na ulice wielu polskich miast wyjdą biegacze. Pruszków za pośrednictwem biegających mam również weźmie udział w akcji. Ale tego dnia nie będzie obowiązywał podział na kluby. – Wyznaczyliśmy niewymagającą trasę, która liczy 2,5 km, aby każdy mógł wziąć udział w tym wydarzeniu. Spotykamy się na Placu Jana Pawła II o godz. 19:15 gdzie zrobimy krótką rozgrzewkę. Bieg kończymy o 20:00 na ul. Hubala, przy przedszkolu nr 11 – wyjaśnia Moszczyńska.

Każdy uczestnik biegu powinien mieć na sobie coś pomarańczowego, bowiem tego dnia będzie to znak rozpoznawczy. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

Start: 27 maj, godz. 20.00.
Miejsce: ul. Hubala, Pruszków.

Trasa biegu:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.