Biegali w pocie czoła

Grodzisk Maz.

Za nami 2. Otwarte Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego w biegach ulicznych. Ogromny wysiłek, walka ze słabościami i nagrody na mecie! Upominek dla najmłodszego uczestnika imprezy ufundowała Grupa WPRMedia, wydawca Gazety WPR i portalu WPR24.pl.

Po raz kolejni miłośnicy biegania mogli sprawdzić swoje możliwości. Rywalizacja odbyła się na dystansach: 200 i 400 metrów oraz 1km, 5km i 10km. Przy ul. Westfala 3a w niedzielę zagościło słońce, co dla uczestników było sporym wyzwaniem. Nie dali jednak za wygraną. – Panowała fajna atmosfera. Na starcie pojawiło się blisko 200 osób. Było gorąco i niektórzy przestraszyli się pogody, ale i tak frekwencję należy uznać za wysoką. Wśród startujących nie brakowało dzieci – podaje Wojciech Cynowski, prezes Klubu Sportowego BIEGI Grodzisk Mazowiecki.

W cenie była woda, która pomagała przetrwać trudy biegu. – Butelek i kubeczków nie brakowało. Woda odgrywała niezwykle ważną rolę. Pojawił się nawet pan mieszkający w pobliżu trasy biegu i polewał uczestników – mówi prezes grodziskiego klubu.

Na dystansie 1km najlepszy okazał się Eryk Kozłowski z Grodziska Mazowieckiego, który uzyskał czas 3,13 minuty. Mariusz Ciesielski z Kałęczyna najlepszy na 5km (18,28), a na 10km triumfował Michał Łobacz z Białegostoku (37,35).

Dla wielu była to walka z własnymi słabościami, część zawodników poprawiła swoje osiągnięcia. Uczestnicy biegowych zmagań mogli liczyć na medale. Nie brakowało również nagród. Uhonorowany został najmłodszy uczestnik 2.Otwartych Mistrzostw Grodziska Mazowieckiego, dla którego nagrodę ufundowała Grupa WPRMedia. – Upominek otrzymał Aleksander, który urodził się w 2013 roku. Biegał na dystansie 200 metrów. Zaprezentował się publiczności jako najmłodszy uczestnik biegu, wszedł na trzecie miejsce na podium i otrzymał gromkie brawa. Aleksander był niezwykle zadowolony z otrzymanej nagrody – przedstawia Cynowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.