BGŻ Arena czeka na akrobacje

Pruszków

Do Pruszkowa zjadą się fani małego i dużego lotnictwa. Chcesz zobaczyć ciekawe konstrukcje z bliska? W dniach 12-13 marca w pruszkowskiej hali BGŻ BNP Paribas Arena odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych.

Dla wielu osób pokonywanie przestrzeni powietrznych jest czymś wyjątkowym. Uwielbiają loty, ale niektórzy szukają dodatkowych wrażeń w postaci akrobacji. Nie brakuje również tych, którzy konstruują modele i podejmują rywalizację z innymi miłośnikami lotnictwa. Właśnie oni w najbliższych dniach zjawią się w Pruszkowie.

Organizatorzy liczą, że w zmaganiach wezmą udział piloci z zagranicy. Nie zabraknie uczestników Światowych Igrzysk Lotniczych w Dubaju w 2015 roku – Piotra Kowalskiego oraz Igora Skawińskiego. W sobotę, 12 marca, odbędzie się rejestracja i treningi. Prawdziwie emocje czekają nas w niedzielę. Zawody rozpoczną się o 8.15 od akrobacji F3P-AP. Jednak nie zabraknie innych atrakcji. O 11.00 zaplanowano zawody modelarskie „Smyki na Start” dla dzieci i modelarzy z Pruszkowa. Nie zabraknie również pokazowych lotów modeli. Wręczenie nagród i zakończenie imprezy przewidziano na 18.00.

Zawodnicy będą rywalizować o miano najlepszych w pięciu różnych konkurencjach. Hala BGŻ Arena po raz kolejny została wybrana jako miejsce zmagań pilotów. W marcu 2015 roku odbyły się tu mistrzostwa świata FAI halowych modeli akrobacyjnych. Najbliższe zmagania to rywalizacja w konkurencji akrobacji precyzyjnej F3P oraz F3P-AFM Flying to music. Przy wybranej przez siebie muzyce pilot ma okazję zademonstrować swoje umiejętności, co może okazać się niezwykle efektowne. Pole do zmagań otrzymają także mniej doświadczeni miłośnicy podniebnych akrobacji, którzy będą mogli zmierzyć się w F3P-Klub. Duże wrażenie na publiczności może zrobić rywalizacja w F5K, czyli wyścigi modeli halowych. Nie zabraknie rywalizacji wśród najmłodszych. W planach jest konkurencja F5K Juniorów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.