Bezpłatne czipowanie zwierząt w Nadarzynie

Nadarzyn

Gmina Nadarzyn rozpoczęła akcję darmowego znakowania psów i kotów. Urząd pokryje również połowę kosztów związanych ze sterylizacją czworonogów.

Czipowanie zwierząt stało się niemalże normą. Właściciele czworonogów w trosce o ich dobro decydują się na zabieg. Trwa on zaledwie chwilę i jest bezbolesny. W przypadku zaginięcia zwierzęcia, czip pozwala poznać dane właściciela zwierzęcia. Dzięki temu pies bądź kot szybko do nas wróci.

Naprzeciw potrzebom właścicieli psów i kotów postanowił wyjść nadarzyński urząd. – Elektroniczne znakowanie psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy. Chipowanie zwierząt polega na wprowadzeniu przez lekarza weterynarii pod skórę zwierzęcia mikrochipu wielkości ziarenka ryżu. Dla zwierzęcia zabieg przypomina szczepienie. Numer chipu jest rejestrowany w ogólnopolskiej bazie danych, w której umieszczane są dane właściciela pupila. Chipowanie to sprawdzona metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca szybkie ustalenie właściciela znalezionego czworonoga. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędne, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej – poinformowała gmina Nadarzyn.

Urząd pokryje również połowę kosztów związanych z sterylizacją zwierząt. Właściciel mieszkający na terenie gminy Nadarzyn może poddać zabiegowi maksymalnie dwa czworonogi. Do weterynarza należy dostarczyć dowód tożsamości, książeczkę zdrowia pupila oraz potwierdzenie aktualnego szczepienia przeciw wściekliźnie.

Akcja czipowania i sterylizacji prowadzona jest w gabinecie weterynaryjnym przy ul. Mszczonowskiej w Nadarzynie. Wizytę można umówić pod numerem: 22 729 81 92.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.