Bezpłatne czipowanie czworonogów

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa mogą bezpłatnie zaczipować swoje psy. Można również ubiegać się o dofinansowanie do sterylizacji lub kastracji psów i kotów.

Z takiej możliwości wszyscy posiadacze czworonogów mogą skorzystać do końca bieżącego roku. Czipowanie pozwala zidentyfikować zwierzę i w przypadku jego zaginięcia zwiększa szanse na jego odnalezienie. – Z pewnością taki czytnik to ogromne ułatwienie. Bywa, że podczas spaceru pies ucieknie, zgubi się bądź po prostu przestraszy i nie możemy go znaleźć. Czip pozwala określić właściciela zwierzęcia, dzięki czemu może ono szybko wrócić do domu – tłumaczy Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Pruszkowie.

Jak wygląda czipowanie czworonoga? Zabieg ten można porównać z zastrzykiem. Czipowanie polega na wszczepieniu małej kapsułki za pomocą igły. Zwierzę może odczuć niewielki ból, jednak jest on tylko chwilowy. W razie zaginięcia odnalezienie pupila będzie łatwiejsze. Gdy pies nie posiada czipa trudno go zidentyfikować i trafia do punktu adopcyjnego.

Mieszkańcy Pruszkowa mogą również skorzystać z dofinansowania do sterylizacji lub kastracji swoich pupili. Wystarczy zgłosić się do urzędu, wypełnić właściwy wniosek, a następnie udać się do weterynarza. – 50% kosztów pokrywa miasto, a 50% właściciel. Wystarczy wypełnić druk, a my poinformujemy weterynarza i usługa zostanie zrealizowana za mniejszą kwotę. Następnie regulujemy pozostałą część należności – wyjaśnia Jakubczak-Garczyńska. I dodaje: – Potrzebny jest nam nadzór nad rozrodem wśród zwierząt. Nie każdy jest w stanie zaopiekować się kolejnymi psami i kotami, które się pojawiają. Wtedy pojawia się problem, dlatego warto skorzystać z tej możliwości. Dopłaty do sterylizacji lub kastracji będą obowiązywały do końca roku.

Gdzie można wykonać wspomniane zabiegi? Należy udać się do przychodni weterynaryjnej Vet Care w Pruszkowie przy ul. Majowej 3. Przychodnia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-21, w soboty w godzinach 10-16, w niedziele w godzinach 10-14.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.