Bezpłatne badania mammograficzne

Region

Nowotwór piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Tymczasem wyleczenie raka jest możliwe – warunkiem jest jedynie wczesne jego wykrycie. Pomóc mogą w tym badania mammograficzne

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Drastyczny wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Częściej zdarza się to u tych kobiet, które przeszły już menopauzę. Jednak z rakiem można wygrać. Ważny jest tu czas. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym łatwiej i skuteczniej można je leczyć.

Mammografia to badanie umożliwiające wykrycie nowotworu piersi już we wczesnym stadium rozwoju. Badanie wykonywane jest przy użyciu promieni rentgenowskich, które pozwalają na zbadanie wewnętrznej struktury piersi. Wczesne wykrycie nowotworu pozwala na podjęcie odpowiednich działań i często prowadzi do całkowitego wyleczenia. Lekarze podkreślają, że profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna, ponieważ co roku rejestruje się blisko 5 tys. zgonów z powodu tej choroby.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich, całość trwa zaledwie kilka minut.

Poniżej prezentujemy harmonogram postoju mammobusów w naszym regionie:
– 21 listopada Helenowska 3 w Pruszkowie, w godzinach 9.00-17.00 (Medica Badania, tel.: (42) 254 64 10, 517 544 004);
– 23 listopada Sitarskich 3 w Nadarzynie, w godzinach 9.00-16.00 (Lux Med, tel.: (58) 666 24 44).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.