Bezpłatne badania dla dzieci

Pruszków

To już 7. edycja bezpłatnych badań wad postawy i wzorców ruchowych skierowana do dzieci i młodzieży z Pruszkowa. Akcja będzie trwała od 5 września do 14 października tego roku.

Twoje dziecko unika sportu, godzinami siedzi przy biurku, przed komputerem, telewizorem lub leży „powyginany” we wszystkie strony ze smartfonem w ręku? Wydawać by się mogło, że nic szczególnego nie robi. A jednak! Paradoksalnie mocno pracuje na wadę postawy np. skoliozę czy kolana koślawe.

Kolejny kłopot to zaburzenia rozwoju psychoruchowego, czyli trudności z uwagą i koncentracją czy nadpobudliwość. W najgorszym wypadku dziecko może mieć ADHD, które często bagatelizujemy. Wszystkie te problemy, dotykają coraz większą liczbę dzieci i młodzieży.

Zatem co trzeba zrobić aby zadbać o swoją pociechę? Najpierw zacząć od badań profilaktycznych, a takie niebawem będzie można wykonać bezpłatnie w Pruszkowie. – W ramach akcji jest możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeutycznych i psychologicznych. Zapraszamy dzieci w wieku 0-18 lat – mówi Kinga Mucha, ze Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji Vita.

Badania będzie można wykonać od 5 września do 14 października. Zapisy jak i więcej informacji na ten temat pod numerem telefonu: 601 616 185.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.