Bezpieczny początek roku

Region

Policja podsumowała okres sylwestrowo-noworoczny. Jak wyglądała sytuacja na lokalnych drogach?

Święta to tradycyjnie czas wzmożonych kontroli policyjnych. Funkcjonariusze zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia dzieci oraz zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jak było tym razem? Na drogach powiatu pruszkowskiego spokojnie. – Kierowcy posłuchali naszych apeli i nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak prezentują się statystyki z okresu sylwestrowo-noworocznego? – W ciągu długiego weekendu doszło do jednego wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba. Mieliśmy również 16 kolizji. Zatrzymaliśmy dwóch nietrzeźwych kierowców – wylicza asp. Kańka.

Również policjanci z powiatu grodziskiego oceniają, że początek roku był bezpieczny. – Oby tak dalej. Mam nadzieję, że sytuacja się utrzyma, bo początek roku pokazał, że na drogach może być bezpiecznie – ocenia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. I dodaje: – Większość zdarzeń odnotowaliśmy 2 stycznia. W Żabiej Woli na przejściu dla pieszych została potrącona kobieta, która trafiła do szpitala. Zatrzymaliśmy również dwóch nietrzeźwych rowerzystów. W naszych statystykach widnieją cztery kolizje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.